Zapach lasu, subtelny dotyk i to, co kocham najbardziej – wygląd prawdziwego drewna. Ta podłoga ma własną historię i za to najbardziej ją lubię. To nie kolejny wyrób przemysłu drzewnego, to fragment życia, którego staję się częścią.


Kilkuletnie użytkowanie wystarczy, żeby wiedzieć czego potrzeba mojemu domowi – porządku 😉 przestrzeni i tego, co lubię najbardziej w projektowaniu wnętrz – spójności z otoczeniem. Mam szczęście mieszkać w pięknym miejscu, pełnym cudów przyrody, otoczonym lasami i śladami historii.

metamorfoza wnętrza, drewniana podłoga warstwowa Avance Floors by Chapel Parket Polska

Metamorfoza wnętrza, drewniana podłoga warstwowa

Po latach walki z nieprzemyślanym układem funkcjonalnym, nadszedł czas na prawdziwą rewolucję. Do rozbiórki idą wszystkie ścianki działowe, poddasze pustoszeje. Małe, niewygodne pokoiki zmieniam w przestronne i funkcjonalne wnętrza. Bez żalu żegnam wydeptane wykładziny. Czas na zmiany.

remont domu, demontaż ścianek działowych

Remont domu, demontaż ścianek działowych

Nowa przestrzeń zasługuje na coś wyjątkowego. Tak naprawdę nie mam żadnych wątpliwości, że podłoga musi być drewniana. Kocham naturę, obcowanie z naturą, życie w zgodzie z naturą i naturalne materiały. Stąpanie po czymś, co niedawno było częścią wielkiego, pachnącego wolnością lasu działa relaksująco. Każdy sęk i każdy słój coś znaczy. Każdy z nich z pewnością był świadkiem czegoś ważnego.

Drewniana podłoga warstwowa Avance Floors by Chapel Parket Polska

Drewniana podłoga warstwowa Avance Floors by Chapel Parket Polska

To prawdziwe drewno, które żyło własnym życiem, ale doskonale przystosowało się do warunków domowych. W moim domu zaczyna nowe życie i staje się częścią nowej historii.

Drewniana podłoga warstwowa Avance Floors, Chapel Parket Polska

Deski warstwowe nadają się na ogrzewanie podłogowe, są odporne na wilgoć i różnice temperatur

Proces tworzenia podłogi przez Chapel Parket, unikalne metody heblowania i postarzania oraz stosowane substancje pozwoliły wydobyć piękno drewna. Pokryta olejem podłoga jest naturalna i ma przyjemny zapach. Lekko porowata struktura działa na zmysł dotyku, a piękne wykończenie daje poczucie solidności.

obórka ręczna, podłogi drewniane ręczne robione

Ręczne fazowanie podłogi

Mój dom przechodzi metamorfozę. Mam nową funkcjonalną przestrzeń i nową wyjątkową podłogę. Niedawno pojawiły się farby na ścianach, pracuję nad projektami mebli, wybieram listwy, kontakt, baterie… 

Układanie deski warstwowej na klej, montaż podłogi drewnianej

Montaż podłogi warstwowej na klej; podłoże musi być równe, suche i czyste

Jeżeli masz ochotę zobaczyć jak sobie z tym radzę zapraszam na serię postów o urządzaniu mojego domu. Projektowaniem wnętrz zajmuję się na co dzień, dlatego wierzę, że moje doświadczenia okażą się pomocne.