Właśnie odbierasz klucze od swojego pierwszego mieszkania. To mała chwila szczęścia, dumy, radości. Zaczynasz snuć plany jak ma wyglądać, co powinno się w nim znaleźć. To twoje mieszkanie. Musi być wygodne, luksusowe, idealne. Ma być twoją twierdzą, ostoją, schronieniem. Powinno podobać się tobie, ale nie zaszkodzi jeżeli będzie się też podobać twoim gościom.

Jak sprostać tym wymaganiom, sprawić żeby wszystko grało i w dodatku zmieściło się w budżecie? Czy samo posiadanie mieszkania jest wystarczającym luksusem, czy chcesz poczuć splendor i blichtr? 

warsztaty aranżacji wnętrz

1 kaboompics-9201_23380107446_o

Takie zagadnienia były przedmiotem ostatnich warsztatów w pracowni Decoroom. Zadaniem uczestniczek było stworzenie koncepcji mieszkania w trzech wymiarach luksusu, czyli w trzech pakietach cenowych: standard, premium i vip.

warsztaty aranżacji wnętrz

warsztaty aranżacji wnętrz

Pracę ułatwiał fakt, że Decoroom jest pracownią projektową i jednocześnie showroomem. Są tu zgromadzone produkty najpopularniejszych w branży projektowej marek, takich jak Barlinek, Opoczno, Tubądzin, Koło, Tres, Tupai, Interdoor, Sopro.

xOcs5kmfQyGm2e3IyBPEEIsx7q_6HnaP8t3pH_BouW0

warsztaty aranżacji wnętrz

Dzięki temu wszystko jest pod ręką – w szufladzie, w szafie, na wieszaku. I tego im najbardziej zazdroszczę.

warsztaty aranżacji wnętrz

Wystarczy zgromadzić na stole potrzebne elementy i skomponować własną tablicę inspiracji, czyli tzw. moodboard. Jest to najprostszy i najbardziej obrazowy sposób na stworzenie szybkiej koncepcji wnętrza. Kiedy materiały są wybrane można powiedzieć, że mamy już wizję. 

kaboompics-9049_23110506750_o

warsztaty aranżacji wnętrz

Każdy z wymiarów odpowiada pakietowi oferowanemu przez Decoroom. W najbardziej podstawowym, czyli w standardzie znalazły się produkty popularne, dobrej jakości i w dobrej cenie. Premium to wyższa półka cenowa, a vip to już same rekiny designu. 

kaboompics-9230_23297793482_o

kaboompics-9227_23110497660_o

warsztaty aranżacji wnętrz

Co ciekawe, po zrobieniu 3 moodboardów w trzech różnych pakietach uczestniczki przyznały, że koncepcje zbudowane w oparciu o standard mogą być nie mniej luksusowe niż premium i vip. Stwierdzenie jaki budżet taki luksus jest w pełni prawdziwe, ale dla uzyskania świetnego efektu czasem wystarczy trochę więcej wyobraźni.

warsztaty aranżacji wnętrz

Wiadomość z ostatniej chwili – Pracownia Decoroom dostała od International Property Awards wyróżnienie Best Office Interior w Europie! Dziękuję za fajną współpracę, a zainteresowanych zapraszam na kolejną edycje warsztatów.

warsztaty aranżacji wnętrz

Warsztaty miałam wielką przyjemność prowadzić w ulubionym składzie: Ula z interiorsdesignblod.pl, Dagmara z forelements.pl, Marta z lostintime.pl, Kasia z homeglamournow.pl. Pięne zdjęcia zawdzięczamy Karolinie Grabowskiej z kaboompics.pl