BoConcept origamiDrobiazgi, małe gesty i chwile tworzą dłuższe momenty. Kreowaniu pięknych chwil sprzyjają szczęśliwe związki, małe radości i miłe niespodzianki. Warto inwestować w szczęśliwe związki i inicjować małe chwile, żeby wywołać uśmiech na twarzy.

Kolekcja mebli i dodatków Fusion by Nendo została zaprojektowana dla BoConcept przez uznane na świecie japońskie biuro projektowe Nendo. Ta kolekcja to szczęśliwy związek japońskiej estetyki i duńskiej funkcjonalności. Zaprojektowana aby tworzyć Small Moments In Big City Life.

Urzekła mnie filozofia, która stała się motywem przewodnim projektu. Założeniem projektanta Oki Sato było coś więcej niż dobry design. Chodziło o dodanie drobiazgu, który przyciąga wzrok i wywołuje uśmiech na twarzy. Tym drobiazgiem jest figurka origami. 

Żeby stworzyć wesołe zwierzątka z papieru potrzebujemy kwadratowej kartki i wprawnych palców. Figurki od wieków radują dorosłych i dzieci w Japonii. Popularne stają się również u nas w Polsce. Proces ich tworzenia dostarcza chwil wytchnienia od problemów codziennego dnia. 

Kolekcję Fusion by Nendo mogłam poznać bliżej podczas pokazu w salonie BoConcept w Warszawie.

Pokaz kolekcji Fusion by Nendo BoConcept

Pokaz kolekcji Fusion by Nendo w salonie BoConcept w Warszawie, ul. Woronicza 31

Koleżanki z zapałem składają karteczki papieru w nadziei, że uda im się zrobić zwierzątko.

1 BoConceptBlWEB-24BoConceptBlWEB-29 3 BoConceptBlWEB-34

Sylwetkę projektanta Oki Sato przedstawiła nam japońska architekt wnętrz stylistka i wykładowca z zakresu historii sztuki Chie Piskorska.

BoConceptBlWEB-51

Chie Piskorska – Japonka urodzona w Tokio. W Polsce od 16 lat. Architekt wnętrz, stylistka, wykładowca historii sztuki, architektury i estetyki Japonii.

Meblez kolekcji Fusion są naturalne, proste, funkcjonalne. Japoński minimalizm i duńska funkcjonalność pozwoliły stworzyć przedmioty z którymi chce się obcować.

top (2)

fotel Fusion

Top (1)

sofa, fotel i stolik Fusion

Poduszki z kolekcji Fusion. Po jednej strony poduszki znajdują się geometryczne figury orgiami, po drugiej drobiazg, mały bonus – figury zmieniają się w zwierzątka. 

poduszki

Poduszki z kolekcji Fusion

Urzeczona filozofią Nendo pozwoliłam sobie na małą nagrodę, Small Moment in Big City Life, kubeczki z kolekcji Fusion by Nendo. Przypominają mi, że ważne są małe chwile i wywołują uśmiech na mojej twarzy.

???????????????????????

Kubeczki i talerze Fusion. Na dnie kubka figurka zwierzątka, a z zewnątrz geometryczne wzory jakie powstają po rozłożeniu figurki.

pingwinekSONY DSC

Zdjęcia: BoConcept, ProClub, staffage.pl, wnetrzarka