Bungalow5-DIY-Magazine-Storage-2Produkty Hand Made/ DIY robią furorę. Powszechna akceptacja recyklingu i eco trendów nie budzi wątpliwości. Odnawianie staroci, nadawanie drugiego życia przedmiotom cieszy się popularnością na świecie. Recykling to priorytet dizajnerów i trend sezonu! Zacznijmy wytwarzać.

O tym, że warto angażować się w rękodzieło z przyczyn rozwojowych pisałam tutaj. A dla tych co lubią być na czasie kolejny argument – projektanci zapowiadają, że trend DIY (Do It Yourself) rośnie w siłę. Meble wykonane z odzysku to jeden z trendów sezonu.

Dziś skrzynia na czasopisma lub bibeloty ze starej szuflady. Skrzynia została zrobiona dla pewnej 13 latki. W pokoju dziewczynki walają się porozrzucane czasopisma i książki. Lubi mieć je pod ręką. Mama zrobiła jej praktyczną skrzynię w stylu graficznym. Pomalowana farbą tablicową, więc można na niej robić notatki.

Bungalow5-DIY-Magazine-Storage-2

Bungalow5-DIY-Magazine-Storage-1Bungalow5-DIY-Magazine-Storage-Instructions

Jak to zrobić:

1. Szuflada jest z drewna więc trzeba było delikatnie zeszlifować starą farbę papierem ściernym

2. Na dnie szuflady zostały zamontowane miękkie gumowe kółka meblowe, dobrze gdy jedno z kółek na hamulec (do kupienia w IKEA, na allegro)

3. Szufladę pomalowano czarną farbą do tablic (używałam farby FLUGGER, bardzo dobrze kryje, ale dla lepszego efektu warto pomalować dwa lub trzy razy)

4. Aby zrobić wzór geometryczny użyto taśmy malarskiej.

5. Pomalowano wzór kontrastowym kolorem.

6. Taśmę zdejmujemy po wyschnięciu farby.

źródło: bungalow5.dk

9 powodów, dla których warto angażować siebie i dziecko w rękodzieło

9 powodów, dla których warto angażować siebie i dziecko w rękodzieło

Przechowalnia magazynów

Przechowalnia magazynów