2-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzerMobilny dom to rozwiązanie znane od lat. Chyba wszyscy pamiętają Drzymałę, który przechytrzył władze i skonstruował dom na kółkach. Taki dom nie jest trwale związany z ziemią i dlatego można go przewieźć w dowolne miejsce. Tymczasowo można go usytuować bez zezwolenia na budowę.

Idea przenośnego domu jest popularna w przypadku domków wakacyjnych albo obiektów handlowych. Domki zachowują proporcje dużych domów. Dobrze zaprojektowane zapewniają poczucie przestronności i komfortu. Jest na rynku sporo firm oferujących przenośne domki.

20-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer

Poniżej domek firmy Abaton, 27 m2, skonstruowany z drewnianych płyt. Oprócz nowoczesnej konstrukcji podoba mi się w nim otwarcie na otoczenie. 

7-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer 8-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer

Można korzystać z domu ciesząc się przestrzenią na zewnątrz. 

9-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer 10APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer 11-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer 12-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer 13-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer 14-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer16-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer 15-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer

Po zamknięciu szarych panelowych okiennic uszczelniamy dom, tworząc rzeźbiarską bryłę.

6-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer 5-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer 4-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer2-APH80-portable-home-by-Abaton-photo-by-Juan-Baraja-yatzer

źródło: yatzer.com

2 Responses to “Mobilny dom na kółkach”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Basic HTML is allowed. Your email address will not be published.

Subscribe to this comment feed via RSS