slider2Stara kamienna część domu wymagała remontu. Dwa pokoje bez konkretnego przeznaczenia połączyliśmy w funkcjonalny salon z jadalnią. Kiedyś między pokojami były szerokie drzwi, więc można było bez obaw wyburzyć ściany. Dom zyskał przestrzeń. Przywróciliśmy dawny układ, dzięki któremu można obejść cały parter dookoła.

Dom w Olsztynie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Pan domu jest tradycjonalistą, a jego żona i córka lubią eksperymentować. Trzeba było pogodzić mieszkańców wspólną koncepcją. Dominuje biel, szarości, drewno. Klasycznego charakteru nadają listwy i elementy sztukaterii.

Prace jeszcze nie są zakończone więc prezentuję moje wizualizacje.

1 korytarz

W jadalni dla kontrastu ma stanąć masywny, surowy stół zrobiony z desek i według mojego zamysłu mieszanka krzeseł – część z odzysku i jedno lub dwa nowe, dizajnerskie. Choć tu jeszcze trwa dyskusja, bo właściciele upierają się, że stare krzesła idą na śmietnik. Mam nadzieję, że zmienią zdanie, bo w końcu odnawiane meble mają duszę. Na szczęście zostaje stara sofa i niebieski fotel.

2 korytarzjadalnia 27.08 3 JADALNIA 4jagalnia2

Mocnym akcentem jest cegła na kominku. Olbrzymie donice wyglądają trochę jak kolumny.

5 kominek

6 salon 7 slaonkuchnia 8tv

 Minimalistyczna biała kuchnia to ostatnio obiekt pożądania wielu kobiet i moje ulubione rozwiązanie. Klasyka, która się nie nudzi (ewentualnie może nam się znudzić konieczność częstego mycia).

jadalnia stolik ost kuchnia 2 kuchnia widok kuchnia kuchnia4 stolik kuchnia

Łatwo się udostępnia cudze projekty, trudniej własny. No bo co mam o nim napisać?  Jest mój, jest dobry i lubię go. A co najważniejsze lubią go właściciele domu.

One Response to “Eklektyzm pod kontrolą. Stary dom w nowej odsłonie”

  1. Dagmara FORelements

    Bardzo mi się podoba to długie okno nad blatem kuchennym. Można pichcić i marzyć 🙂 A za plecami – gwar domowników lub gości przy stole pod pięknym żyrandolem. Już to widzę!

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Basic HTML is allowed. Your email address will not be published.

Subscribe to this comment feed via RSS